webík s vypnutým zvukem

Tyto stránky byly vybrány Národní knihovnou ČR jako kvalitní zdroj, který by měl být uchován do budoucna a stát se součástí českého kulturního dědictví. Stránky jsou archivovány několikrát ročně a jejich záznam je součástí České národní bibliografie a katalogu NK ČR.

 

Nové komentáře

 

Zpětné odkazy

 

Vidět a číst je vědět

Ačkoli MPSV nedalo letos na v roce 2010 zaregistrovanou sociální službu „Centrum zprostředkování simultánního přepisu“ (http://www.eprepis.cz/) ani korunu, uskutečnil se 22. 3. 2011 jeden z nejúžasnějších předpisů, jaký jsem zažil. Díky podpoře Nadace Vodafone, mohlo Centrum zprostředkování simultánního přepisu při České unii neslyšících realizovat přepis demonstračního shromáždění proti sociálním reformám.

Vůbec jsem nepočítal s tím, že by mohla být přepisována demonstrace. Očekával jsem že neslyšící komunikující ve znakovém jazyce budou mít tlumočníky a neslyšící komunikující česky nic, takže jsem byl jsem úplně v šoku, když jsem uviděl známé plátno, projektor a stolek s notebookem. Na přímém slunci byl promítaný text na plátno hůř čitelný. Pohodlné čtení však měli ti, co viděli na notebook, protože na něm byl čitelný krásně. Není však důležité jak kdo viděl, důležité je to, že osoby se sluchovým postižením věděly, co se na demonstraci říká a nebyly tam pouze „do počtu“. Díky Ing. Martinovi Novákovi (Česká unie neslyšících – www.cun.cz) a panu Jaroslavu Winterovi (koordinátor projektu přepisu – http://www.eprepis.cz -šéfredaktor http://www.helnet.cz/), kteří přepis zajistili a dopravili potřebnou techniku a díky paní Simoně Sedmihorské (titulkářka z České televize – http://www.protype.cz/), jejíž přepis byl opět koncertem pro oči (http://kochlear.cz/index.php?…), která se sama nabídla, že pro Centrum zprostředkování simultánního přepisu ten přepis udělá zdarma, jako svůj příspěvek k demonstraci za to, že jsme „viděli“ (věděli), co se na shromáždění říkalo. A protože se přepisy uchovávají, zůstanou doslova zachovány sliby ministra Drábka.
Fotky z demonstrace jsou na rajce.net
««« Předchozí text: INSPO 2011: Technologie stále více usnadňují život lidem se zdravotním postižením Následující text: Předseda NRZP ČR informuje členské organizace o průběhu připomínkového řízení tzv. sociální reformy »»»

Ladislav Kratochvíl | 22. 3. 2011 Út 18.50 | Komunikace | trvalý odkaz | tisk | 1595xPridat.eu Sdílet


Stranovzhled Kráťa 8/2003. Změna koncepce 5/2006. Změna na redakční systém RS2 2008.

 

Hosting poskytuje LTweb

Cestovní systém Dřevo Plzeň Emona Kroni Maledivy PixelEU Referáty Taxi Plzeň Vtipy Weby na míru Zvesela

 

optimalizace PageRank.cz

Page

 

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

reaguj[1] Christoper

This Small Investment Of $133 Banked Us $634 With No Work Required

More: https://www.youtube.com/watch?…

15. 4. 2024 Po 23.38
Přidej komentář!


Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.
Co má slon?
Odpověd: