webík s vypnutým zvukem

Tyto stránky byly vybrány Národní knihovnou ČR jako kvalitní zdroj, který by měl být uchován do budoucna a stát se součástí českého kulturního dědictví. Stránky jsou archivovány několikrát ročně a jejich záznam je součástí České národní bibliografie a katalogu NK ČR.

 

Nové komentáře

 

Zpětné odkazy

 

Program Open House Praha 2020 nabídne opět prohlídky pro osoby se sluchovým postižením

„Architektura pro všechny“ je mottem letošního festivalu Open House Praha, který zve návštěvníky na prohlídku běžně nepřístupných budov a prostorů v 10 městských částech. „V letošním roce poznamenaném pandemií COVID-19 se s návštěvníky potkáme v náhradním zářijovém termínu. Potěšilo nás, že většina původně domluvených partnerů z řad budov se opět rozhodla zapojit,“ říká ředitelka festivalu Andrea Šenkyříková a dodává: „I nadále sledujeme aktuální informace o stavu epidemie koronaviru a tomu také přizpůsobíme provoz a hygienické podmínky v budovách.“ Šestý ročník festivalu Open House Praha se uskuteční v týdnu od 1.–6. září a o víkendu 5. a 6. září zpřístupní veřejnosti 73 běžně nepřístupných budov a prostorů. Lidé si opět budou moci zdarma prohlédnout architektonicky cenné prostory historických paláců a reprezentativních vil, ale mohou ocenit i moderní designové kanceláře, industriální prostory, funerální architekturu nebo si užít nezapomenutelné výhledy na město ze střech výškových budov. Program navíc představí rekonstrukce i oceňované novostavby, které jsou navrženy s ohledem na estetiku, ale také na kvalitu vnitřního prostředí. Víkendový program doplní týdenní doprovodné akce, které poskytnou návštěvníkům více informací o vybraných objektech a tématech z programu. Od 1. září se rovněž pro návštěvníky otevře infocentrum v domě Radost na Žižkově.

Festival ani letos nezapomíná na lidi se sluchovým postižením, pro něž chystá prohlídky s tlumočením do českého znakového jazyka ve třech festivalových objektech. V sobotu od 10.00 hodin se zájemci mohou podívat do Štencova domu, sídla byznys klubu Opero a v 15.00 hodin budou mít možnost dozvědět se více o multifunkční budově Quadrio a užít si krásné výhledy z její pobytové střechy. V neděli v 15.00 hodin se pak uskuteční prohlídka historického parníku Vyšehrad. Prohlídky jsou zajištěny ve spolupráci se studenty z Ústavu jazyků a komunikace neslyšících FF UK. Ve všech objektech bude navíc díky spolupráci s Českou unií neslyšících a společností Transkript online zajištěn simultánní přepis mluvené řeči z náslechu v reálném čase, který je alternativou pro osoby neovládající plně znakový jazyk. „Jsem ráda, že díky spolupráci s dalšími partnery můžeme letos nabídnout pro osoby s různým postižením sluchu plnohodnotný výklad o architektuře a historii budov,“ říká ředitelka festivalu Andrea Šenkyříková. Na prohlídky se doporučujeme registrovat na nada@lintel.cz.

Štencův dům
Štencův dům byl postaven v letech 1909–1911 podle návrhu architekta Otakara Nejedlého, žáka Jana Kotěry. Ve své době šlo o velmi odvážnou stavbu ve stylu geometrické secese. Modernisticky pojatá stavba, kontrastující s okolní historickou zástavbou, se zprvu dočkala rozporuplného přijetí. V roce 1995 prošel dům celkovou rekonstrukcí a od roku 2016 zde sídlí coworkingové centrum Opero.

Quadrio
Multifunkční objekt Quadrio odkazuje svým názvem na základní tvar budovy a také čtyři funkce, které jsou zde propojeny: obchod, práce, bydlení a volný čas. Díky nejmodernějším technologiím a efektivním prostorovým uspořádáním jsou zde výrazně nižší provozní náklady. Budova je držitelem certifikátu pro zelené budovy LEED. Návštěvníci budou mít jedinečnou příležitost vystoupit na střechu tohoto objektu a pokochat se nádhernými výhledy na Prahu ze všech světových stran.

Historický parník Vyšehrad
Nejstarší a největší kolesový parník na Vltavě byl spuštěn na vodu poprvé v roce 1938 a sloužil pro osobní přepravu do Vraného nad Vltavou a později i do Štěchovic. První významná rekonstrukce jej přeměnila na parník salónní (restaurační), ta druhá v loňském roce mu zase navrátila původní ráz. O festivalovém víkendu si mohou návštěvníci prohlédnout jeho salony, kormidelnu i strojovnu s původním parním strojem.

Open House Praha je součástí mezinárodní sítě festivalů Open House Worldwide, které se konají ve 46 městech po celém světě. Festival zapojuje stovky dobrovolníků, kteří pomáhají s otevíráním budov a jejichž aktivní nábor probíhá až do vypuknutí akce.

Více informací k dispozici na https://www.openhousepraha.cz/bez-barier/ a na facebookové události Open House Praha 2020 – pro neslyšící.


««« Předchozí text: Podpůrné komunikační služby pro osoby se sluchovým handicapem na Úřadě městské části Praha 6 Následující text: Interaktivní semináře - NENECHTE SE NAPÁLIT »»»

Ladislav Kratochvíl | 20. 8. 2020 Čt 09.32 | Různé | trvalý odkaz | tisk | 572x



Pridat.eu Sdílet


Stranovzhled Kráťa 8/2003. Změna koncepce 5/2006. Změna na redakční systém RS2 2008.

 

Hosting poskytuje LTweb

Cestovní systém Dřevo Plzeň Emona Kroni Maledivy PixelEU Referáty Taxi Plzeň Vtipy Weby na míru Zvesela

 

optimalizace PageRank.cz

Page

 

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!


Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.
vaří se na
Odpověd: