webík s vypnutým zvukem

Tyto stránky byly vybrány Národní knihovnou ČR jako kvalitní zdroj, který by měl být uchován do budoucna a stát se součástí českého kulturního dědictví. Stránky jsou archivovány několikrát ročně a jejich záznam je součástí České národní bibliografie a katalogu NK ČR.

 

Nové komentáře

 

Zpětné odkazy

 

Memorandum o přístupnosti informací pro lidi se sluchovým postižením

ilustrační obrázek PC sestavy

Asociace organizací neslyšících, nedoslýchavých a jejich přátel vydala „Memorandum o přístupnosti informací pro lidi se sluchovým postižením“, což je velmi osvětový počin a je moc dobře, že takové memorandum, na kterém se podílela spousta odborníků, mnohdy i s akademickými tituly, a jehož signatáři jsou kromě samotných představitelů ASNEP i další z řad lidí s postižením sluchu i bez postižení vzniklo.

V České republice žije víc, než půl milionu lidí s postižením sluchu, z nichž 1,7 % – 2,6 %, tj. 10–15 000) a 563 380 – 568 380 (98,3–97,4 %) těch, které mluví a komunikují česky, „jen“ neslyší.

Jde tedy o dvě zcela rozdílné skupiny, co se týče jazykových preferencí, přičemž obě tyto základní skupiny, odsahují několik podskupin s odlišnými komunikačními potřebami.

Hlavním důvodem, proč bylo toto memorandum vydáno, je skutečnost, že i když mají lidé se sluchovým postižením právo na přístupná opatření, v reálu se jejich potřeby často opomíjí nebo jejich naplnění není systémově zajištěno. Memorandum bylo 3 měsíce v připomínkovém řízení a nyní je celý text memoranda na stránkách Vládního výboru pro osoby se zdravotním postižením.
Text Memoranda v souboru PDF


««« Předchozí text: Cizincem mezi známými a ve vlastní rodině Následující text: Upozornění na zvuky pro osoby s postižením sluchu s notifikací »»»

Ladislav Kratochvíl | 28. 12. 2023 Čt 10.36 | Sluch | trvalý odkaz | tisk | 250xPridat.eu Sdílet


Stranovzhled Kráťa 8/2003. Změna koncepce 5/2006. Změna na redakční systém RS2 2008.

 

Hosting poskytuje LTweb

Cestovní systém Dřevo Plzeň Emona Kroni Maledivy PixelEU Referáty Taxi Plzeň Vtipy Weby na míru Zvesela

 

optimalizace PageRank.cz

Page

 

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!


Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.
kolik je 1 + 1?
Odpověd: