webík s vypnutým zvukem

Tyto stránky byly vybrány Národní knihovnou ČR jako kvalitní zdroj, který by měl být uchován do budoucna a stát se součástí českého kulturního dědictví. Stránky jsou archivovány několikrát ročně a jejich záznam je součástí České národní bibliografie a katalogu NK ČR.

 

Nové komentáře

 

Zpětné odkazy

 

Upozornění na zvuky pro osoby s postižením sluchu s notifikací

notifikace zvuku na hodinkách

Pokud někdo neslyší, nevnímá běžné zvuky, při kterých si ten, kdo slyší často ani neuvědomuje, jak jsou důležité. Že pípla mikrovlnná trouba, zvoní domovní zvonek, štěká pes (na kterého nevidí) a podobné. Lze však využít umělou inteligenci.

Protože se mě na to někdo často ptá, jak si zařídit notifikace takovýchto zvuků na chytrohodinky/chytronáramek a já to pokaždé vysvětluji, vysvětlím to v tomto článku a budu se na něj pouze odkazovat, jelikož jsem lenoch, to stále sepisovat, navíc píši jedním prstem jedné ruky a také hraje velkou roli to, jak si něco zapamatujeme, nebo se něčemu naučíme:

  • Toho slyšíme, si zapamatujeme zhruba 30 %.
  • Toho co vidíme, si zapamatujeme 60 %.
  • Pokud si to sami i zkusíme, umíme to na 93 %.
  • A když to už podvacáté někomu vysvětlujeme, umíme to na 100 %.

A protože se raději zase něco nového naučím, nebude mě vysvětlování brzdit. Budu psát pouze o řešení s operačním systémem Android, protože žádné zařízení s iOS nevlastním, abych to mohl vyzkoušet a popsat. V iOS je však myslím detekce zvuků integrována a princip bude stejný.

K detekci zvuků, lze elegantně využít aplikaci od Google Okamžitý přepis, která je zdarma a je prioritně využívána k převodu mluvy do textové podoby. V nastavení, se povolí notifikace z aplikace Okanžitý přepis a zvolí se, které notifikace zvuků, se mají odesílat.obrázek v původní velikosti (999×1066 px)

různé notifikacezvuků  na hodinkách

Okamžitý přepis potom odesílá notifikace do aplikace, která obsluhuje hodinky/náramek a ta je pošle přes Bluetoth dál na hodinky. Píši to proto, že někdo psal, že má obyčejný domovní zvonek bez Bluetoth. Ten není třeba. Okamžitý přepis v mobilu detekuje zvuky (jakékoli) a zvolené notifikace pošle na hodinky/náramek. Viz foto. Spotřebič (tohle pípání byla mikrovlnka) nemá žádný Bluetooth a třeba tekoucí voda, nebo pes, rovněž ne.

A je to!

Velký pomocník který využívá již pořízené věci, takže není potřeba utrácet za speciální kompenzační pomůcky, jako je „domovní zvonek se světelnou signalizací“. Nápověda k upozornění na zvuky, je na https://support.google.com/…wer/10092548?…různé notifikacezvuků  na hodinkách

Autor článku: Ladislav Kratochvíl
zcela ohluchlý ve svých 40 letech, v roce 2003,
bezbariérové titulky,
autor a provozovatel webu zabývajícím se postižením sluchu kochlear.cz.
zakladatel a moderátor facebookové skupiny Skryté titulky – (televize, videa, DVD)
redaktor portálu Helpnet (monitoring médií),
a nadšený uživatel strojového rozpoznání mluvy
(přednášky „Už vím co říkáte, i když vás neslyším“).
———————————————

««« Předchozí text: Memorandum o přístupnosti informací pro lidi se sluchovým postižením Následující text: Využití strojového rozpoznání řeči od Microsoftu při poruše sluchu »»»

Ladislav Kratochvíl | 13. 1. 2024 So 05.20 | Různé | trvalý odkaz | tisk | 208xPridat.eu Sdílet


Stranovzhled Kráťa 8/2003. Změna koncepce 5/2006. Změna na redakční systém RS2 2008.

 

Hosting poskytuje LTweb

Cestovní systém Dřevo Plzeň Emona Kroni Maledivy PixelEU Referáty Taxi Plzeň Vtipy Weby na míru Zvesela

 

optimalizace PageRank.cz

Page

 

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!


Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.
Co dělá Slunce?
Odpověd: